Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Kuka i numëron të arriturat e garueseve të tij

  FrontOnline
  30 Mars 2023

  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo.

  Kuka me anë të një postimi në Facebook, numëron katër medalje Olimpike, ndërsa kishte një mesazh edhe për personat të cilët nuk e përkrahin, shkruan FrontOnline.

  “Xhudo numëron për momentin 4 Norma Olimpike! Sa e di unë normat e vetme deri tash për Kosoven në të gjitha sportet. Kaq për xhudon …Po e ndaj këtë lajm për miqtë që u gëzohen sukseseve tona! E juve tjerve ,xhudo do jau prish disponimin tash e shumë vite e dekada në të ardhmen” – ka shkruar Kuka në Facebook. /FrontOnline/

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Sport29 Maj 2023
  Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e muajit qershor. Skuadra e Roberto Mancinit përbëhet nga...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se nuk kanë raport zyrat nëse është ndërprerë mësimi në komunat...
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.