×
 • Lajme
 • Lajme

  13 pacientë me COVID-19 dhe 28 post COVID po trajtohen në SHSKUK

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Bazuar në raportet e pranuara nga klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme në trajtim spitalor janë 41 pacientë, 13 pacientë me COVID-19 dhe 28 të tjerë post COVID.

  Me oksigjeno-terapi janë 12 pacientë, përderisa në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive ka dy pacientë.

  Numri i pacientëve me COVID-19 dhe post-COVID, sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

  Klinika Infektive, 4 pacientë

  Klinika e Pulmologjisë, 25 pacientë post-COVID-19

  Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë

  Spitali i Pejës, 3 pacientë

  Spitali i Gjakovës, 6 pacientë

  Spitali i Ferizajt, 2 pacientë

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Lajme19 Korrik 2024
  KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Gërvalla tha se me Hovenierin...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ardita Sinani do të votohet së shpejti për kryetare të Preshevës pas koalicionit me Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH), raporton Front Online. Sipas...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.