Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Rrënohet objekti i ndërmarrjes së ushqimit shoqërorë në Obiliq

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, së bashku me drejtorin e DIL-së, Fatmir Bërbatovci, gjatë ditës së sotme kanë parë nga afër punimet që janë zhvilluar në rrënimin e objektit të ndërmarrjes së ushqimit shoqërorë, një objekt i vjetëruar, në hapësirën e të cilit do të realizohet sheshi “Adem Preniqi“.

  Kryetari Gashi është shprehur se për rrënimin e këtij objekti është zgjedhur ditë vikendi, për shkak të lëvizjeve më të vogla.

  Po ashtu, ai ka kërkuar mirëkuptim nga ana e qytetarëve për zhurmat që janë shkaktuar gjatë këtyre punimeve.

  “Në Obiliq, po ndodhin ndryshime të mëdha, po krijohen ambiente të reja dhe moderne. Përmes vullnetit dhe angazhimin tonë të përbashkët, Obiliqi gradualisht po merr pamjen e qytetit për të cilin gjithsecili prej nesh e kemi ëndërruar.“

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.