Lajme

​Osmani për sulmin afër Zubin Potokut: Akt kriminal, autorët duhet dënuar

​Osmani për sulmin afër Zubin Potokut: Akt kriminal, autorët duhet dënuar
16:18 | 09 Maj 2021

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka dënuar sulmin e armatosur ndaj grupit të të rinjve nga “Kosova Mountain Club” në malet afër Zubin Potokut.

Osmani ka shkruar në Facebook se çdo qytetar i Republikës së Kosovës duhet të ndihet i lirë dhe i sigurt gjatë lëvizjes në secilën pjesë të territorit të Kosovës.

“Ftoj organet e rendit dhe hetuesisë që të vazhdojnë punën në mënyrë që sa më parë të zbulojnë dhe dënojnë autorët e këtij akti kriminal që synon përhapjen e frikës dhe ndjenjës së pasigurisë në atë pjesë të vendit tonë”, ka shkruar ajo.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera