[wp-story]

Lajme

​Nagavci: Harmonizimi i arsimit me kërkesat e tregut të punës, prioritet i Qeverisë

​Nagavci: Harmonizimi i arsimit me kërkesat e tregut të punës, prioritet i Qeverisë
20:34 | 19 Prill 2021

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se avancimi i sektorit profesional të arsimit në Kosovë është pika kyçe ku Qeveria e Luxemburgut do ta ofrojë mbështetjen e saj.

Ajo ka njoftuar se sot në një takim me shefen e zyrës së Luxemburgut, Natacha Gomes u pajtuam që të vazhdojë bashkëpunimi ynë në këtë pjesë të rëndësishme për zhvillimin ekonomik.

“Harmonizimi i arsimit dhe aftësimit profesional me kërkesat e tregut të punës, mbetet prioriteti kryesor i Qeverisë Kurti 2 dhe i imi si ministre e arsimit”, ka shkruar ajo.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera