×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Mbi 52 milionë raste COVID-19 në botë

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Numri i njerëzve që vuajnë nga koronavirus në botë, që nga fillimi i epidemisë, ka arritur në 52 milionë e 24 mijë e 841, njoftoi sot portali Worldometer.

  Deri më tani, 36 milionë e 531 mijë e 460 persona janë shëruar nga virusi, ndërsa 1 milion e 282 mijë e 944 kanë vdekur.

  Aktualisht janë 14 milionë e 210 mijë e 437 raste aktive, nga të cilat një për qind janë në gjendje kritike.

  Situata më e keqe është në Shtetet e Bashkuara me 10.5 milionë njerëz të infektuar, pasuar nga India me 8.6 milionë, Brazili 5.7, Rusia 1.8 dhe sot grupit të vendeve me një milion pacientë iu bashkua Italia.

  Në Evropë, numri më i lartë i pacientëve është në Rusi, Francë, Spanjë dhe Britaninë e Madhe, ku u regjistrua numri më i madh i vdekjeve – 49.770.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Dy gjermano-rusë janë arrestuar në Gjermani nën dyshimet për spiunazh. Njëri prej tyre akuzohet se është pajtuar të kryejë sulme ndaj caqeve...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ligjvënësit amerikanë pritet të votojnë të një pako ndihmash për Izraelin, Ukrainën dhe Indo Paqësorin dhe një projektligj tjetër për prioritetet tjera...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Lajme18 Prill 2024
  Drejtori i Policisë së Kosovës Gazmend Hoxha në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të policisë ka u ka uruar mirëseardhje...
  Front TV18 Prill 2024
  Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës, foli për ndalimin...
  Lajme18 Prill 2024
  Një operim tejet kompleks është kryer tek një pacient 61-vjeçar. Intervenimi është realizuar nga një ekip i mjekëve italianë dhe ata të...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.