[wp-story]

Lajme

​Hoti dënon rrahjen e djalit të Rashiqit: Dhuna është e papranueshme

​Hoti dënon rrahjen e djalit të Rashiqit: Dhuna është e papranueshme
11:31 | 23 Shkurt 2021

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar pas incidentit të djeshëm në Llapnasellë, ku disa persona rrahën brutalisht djalin e politikanit serb Nenad Rashiq.

Hoti në një postim në Facebook ka shkruar se sulmi ndaj Nikolla Rashiqit, është një akt i papranueshëm dhe si i tillë duhet të trajtohet dhe hetohet nga organet kompetente, ndërsa kryesit e këtij akti duhet të përballen me forcën e ligjit.

Ndryshe, tetë persona janë arrestuar dhe ndaluar për 48 orë nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, pasi dje rrahën brutalisht djalin e ish-ministrit Nenad Rashiq.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera