Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Gastronomët distancohen nga protesta gjithëpopullore kundër masave të reja antiCovid-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kanë reaguar ndaj protestës gjithëpopullore kundër masave të reja antiCOVID-19 që do të mbahet në ora 11:00.

  Nga Shoqata e Gastronomëve të Kosovës thonë se mbesin të distancuar nga kjo protestë dhe nga të gjitha organizimet dhe aktivitetet e lokaleve të gastronomisë të cilat nuk respektojnë masat për luftimin dhe menaxhimin pandemisë COVID-19.

  “Të dashur qytetarë, gastronomë, institucione të vendit. Jemi dhe mbesim të distancuar nga të gjitha organizimet dhe aktivitetet e lokaleve të gastronomisë të cilat nuk respektojnë masat për luftimin dhe menaxhimin e pandemisë. Poashtu, jemi të distancuar nga protesta e cila është thirrur të mbahet sot në ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, para ndërtesës së Qeverisë. Mbajeni maskën, mbajeni distancën. #gastroshembull #nolockdoën”, shkruhet në reagimin e shoqatës.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është duke zhvilluar takim me ambasadorët në Kosovë në ndërtesën e Qeverisë. Takimi vjen pas zhvillimeve në...
  Lajme20 Mars 2023
  Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, do të raportojë para ministrave të Jashtëm të shteteve...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot ka vizituar shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”, vizitë kjo e cila është bërë...
  Të tjera
  Ekonomi20 Mars 2023
  Në KEK kanë theksuar se në periudhën e muajve të këtij dimri, Kosova ka marrë diku rreth 220 mijë megavatë-orë energji elektrike,...
  Lajme20 Mars 2023
  Wolfgang Ischinger, i cili ishte përfaqësues i Bashkimit Evropian në negociatat për statusin e Kosovës, ka folur rreth dakordimit mes kryeministrit të...
  Lajme20 Mars 2023
  Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit i cili dyshohet se ia dogji garazhin gazetarit...
  Lajme20 Mars 2023
  Në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovës, e cila pritet të mbahet më 22 mars apo të mërkurën, Qeveria pritet të...
  Kronika20 Mars 2023
  Një person është therur me thikë në Ferizaj. Policia njofton se rasti ndodhi pas një mosmarrëveshjeje mes dy personave. “Viktima mashkull kosovar...
  Lajme20 Mars 2023
  Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Orhan Rekathati. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shprehë ngushëllimet më të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.