Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Beqiri i del në mbrojtje Zemajt: Nuk është mjek, por ministër dhe menaxher i mirë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri i ka dal në mbrojtje kolegut partiak, ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj.

  Beqiri gjatë debatit parlamentar për menaxhimin me pandeminë Covid-19, tha se Zemaj po tregon se është një ministër dhe menaxher i mirë, përkundër që nuk është i fushës së shëndetësisë.

  “Duhet me thënë me përgjegjësi të plotë se zotëri Zemaj dhe po të kisha dëshirë me thënë që gjithmonë mund të jetë më mirë, por nuk ka lënë hapësirë në angazhimin e tij personal si ministër…ne kemi pas raste kur kemi pas ministra edhe më herët që s’kanë qenë të profesionit. Kjo nuk do të thotë që mjekët nuk janë të zot me qenë ministër të Shëndetësisë, por edhe e kundërta. Në asnjë rrethanë nuk do të thotë që ai që nuk është mjek nuk mund të jetë një menaxher, ministër i mirë, në këtë rast siç është zotëri Zemaj”, tha ai.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.