×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtari i federatës “shpërthen” ndaj kritikëve pas humbjes së Shqipërisë nga Anglia: Shkonin mër q**uni

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Kombëtarja e Shqipërisë e ka pësuar një humbje të hidhur mbrëmë në Londër.

  Në “Wembley”, kuqezinjtë janë përballur me Anglinë në mbrëmjen e djeshme, shkruan FrontOnline.

  Ndeshja e vlefshme për grupin I eliminator për “Katar 2022” i takoi Anglisë 5:0.

  Pesë golat e shënuar nga Anglia erdhën në pjesën e parë, dhe kjo ndeshje kishte shumë kritika për mënyrën se si erdhën golat.

  Shumë figura të njohura të sportit kritikuan paraqitjen e kombëtares shqiptare në këtë ndeshje.

  Për këto kritika ka reaguar edhe zyrtari i FSHF-së, Andi Verçani i cili nëpërmjet rrjeteve sociale ka shpërthyer duke bërë komente fyese ndaj kritikuesve.

  Një gjest aspak i bukur nga një zyrtar i FSHF-së që nuk përmban dot vetën në një situatë delikate.

  “Para një muaji këta ishin heronj për të gjithë shqiptarët dhe të gjithë donin të ishin në ‘AIR Albania’. Sot këta qenkan turpi i kombit. Shkonin mër q*huni”, shkroi Andi Verçani./FrontOnline/

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Sport18 Korrik 2024
  Në Prishtinë po mbahet Kampionati Evropian i Hendbollit U20. Në kuadër të tij mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ku...
  Sport18 Korrik 2024
  Bruce Mwape nuk do t’i lejohet kontakti privat me asnjë nga lojtaret e tij në Lojërat Olimpike në Paris, por trajnerit të...
  Të tjera
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje me Rusinë, pa miratimin e Kievit, pasi kryeministri hungarez, Viktor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.