Sport

Zyrtare: Van Gaal emërohet trajner i Holandës

Zyrtare: Van Gaal emërohet trajner i Holandës
11:37 | 04 Gusht 2021

Kombëtarja e Holandës e ka prezantuar trajnerin e ri gjatë ditës së sotme.

Louis van Gaal është emëruar trajneril i ri “Tulipanëve”, shkruan FrontOnline.

Së bashku me stafin e tij gjithashtu të ri teknik, të përbërë nga Danny Blind (asistent), Henk Fraser (asistent) dhe Frans Hoek (trajner portierësh), ai menjëherë do të fillojë të punojë për ekipin kombëtar holandez./FrontOnline/

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera