Kupa e Botës

Zyrtare: Tite nuk është më trajner i Brazilit

Zyrtare: Tite nuk është më trajner i Brazilit
21:00 | 09 Dhjetor 2022

Tite ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Brazilit.

Dorëheqja e tij vie pas eliminimit nga Kampionati Botëror, ku brazili u mposht nga Kroacia në çerekfinale pas ekzekutimit të penalltive.

Tite, 61 vjeç, kishte qenë trajner i Brazilit që nga qershori 2016 dhe ishte në krye të 81 ndeshjeve, duke humbur vetëm shtatë.

Megjithatë, pas daljeve të njëpasnjëshme në çerekfinale në Kupën e Botës, ai njoftoi dorëheqjen e tij.

Nën Tite, Brazili fitoi 61 ndeshje, barazoi 13 dhe humbi vetëm shtatë.

Ai fitoi Kupën e Amerikës 2019 me Selecao, por shumë menduan se ai do të ishte në gjendje t’i drejtonte ata drejt titullit të tyre të gjashtë të Kupës së Botës pasi skuadra e tij shkoi e pamposhtur në kualifikueset e Amerikës së Jugut.

Cilat ishin përplasjet e shumta të Xhulit me Atdheun gjatë kësaj fundjave? (VIDEO)

Të tjera