Sport

Zyrtare: Përparim Islami konfirmon largimin nga Drita

Zyrtare: Përparim Islami konfirmon largimin nga Drita
11:19 | 23 Qershor 2022

Përparim Islami edhe zyrtarisht nuk është më pjesë e Dritës së Gjilanit.

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka njoftuar përmes rrjetit social “Facebook” se i ka ndarë rrugët me klubin gjilanas, shkruan FrontOnline.

Islami i njohur si “Rruku” i ishte bashkuar Dritës para një viti.

Ai ka falënderuar klubin e Dritës dhe tifozët për bashkëpunimin.

Njoftimi i plotë i Islamit:

Të nderuar, deshta të ju njoftoj se nga sot nuk jam më pjes e FC Drita .
Falenderoj drejtuesit e Drites , konkretisht udhëheqësit e klubit për mirëkuptimin dhe
bashkëpunimin fantastik. Falenderoj shum stafin të cilët punuam sbashku gjatë kësaj periudhe 1 vjecare sa isha pjes e Dritës, nje falenderim shkon për gjithë bashklojtarët e skuadres , E falenderim kan te gjithe qyteti i Gjlanit si dhe tifozat të cilët na kan qendruar gjithmon afër dhe na kan përkrah.
Me Respekt Përparim Islami“./FrontOnline/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera