×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Pas largimit nga Gjilani, Blerim Krasniqi bëhet me skuadër të re

  FrontOnline
  18 Gusht 2022

  Blerim Krasniqi edhe zyrtarisht është larguar nga Gjilani për ta nisur një aventurë të re në Rumani.

  Konkretisht, futbollisti nga Kavaja është transferuar te Mioveni për dy vitet e ardhshme, shkruan FrontOnline.

  Krasniqi u prezantua dje te Mioveni.

  Vlen të theksohet fakti se skuadra rumune, po kalon një periudhë të vështirë në kampionat, ku në pesë javë, ka arritur të sigurojë vetëm një pikë, duke u renditur në vendin e fundit.

  Sa i përket Krasniqit, 26-vjeçari shkëlqimin e tij e pati tre edicione më parë, kur ishte pjesë e Skënderbeut në Superiore.

  Dy edicione të mira sulmuesi zhvilloi edhe me Apoloninë, teksa ndër të tjera ka veshur edhe fanellën e Besës dhe Teutës./FrontOnline/

   

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Sport08 Dhjetor 2023
  Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njoftoi këtë të premte se atletët rusë dhe bjellorusë do të mund të marrin pjesë në Lojërat Olimpike të...
  Sport08 Dhjetor 2023
  Chelsea thuhet se do të bllokojë çdo përpjekje nga secili klub që do të nënshkruajë me Armando Brojën. Blutë janë të bekuar...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.