Sport

Zyrtare: Muharrem Jashari vishet “bardhekaltër”

Zyrtare: Muharrem Jashari vishet “bardhekaltër”
22:48 | 16 Qershor 2021

Muharrem Jashari edhe zyrtarisht është lojtar i Dritës së Gjilanit.

Nënkampionia e Kosovës, Drita është ajo që e ka konfirmuar lajmin përmes faqes zyrtare.

Mesfushori mitrovicas ka nënshkruar kontratë që e mban në klubin gjilanas deri në vitin 2024.

“Muharrem Jashari i njohur si MULI, mes shumë ofertave nuk e kishte të vështirë që të zgjidhte klubin tonë andaj do të jetë një forcë shtesë për trenerin Nuhiu që do ta ketë në dispozicion menjëherë”, thuhet në njoftimin e Dritës.

Muharrem Jashari është transferimi numër tre i Dritës deri më tani në këtë afat kalimtar të verës.

Arbnor Muja dhe Perparim Islami janë dy lojtarët e parë që kishin firmosur me gjilanasit.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera