[wp-story]

Lajme

Zyrtare: Lista e kandidatëve për deputet të koalicionit AAK-PSD

Zyrtare: Lista e kandidatëve për deputet të koalicionit AAK-PSD
22:58 | 06 Shtator 2019

Koalicioni mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate tashmë zyrtarisht ka vendosur për emrat të cilët do të kandidojnë për deputet nga radhët e këtij koalicioni.

Përmes një njoftimi për media ata kanë njoftuar se lista tashmë ka përfunduar dhe numrat janë zgjedhur përmes shortit.

Kësaj liste do t’i prijë kandidati për kryeministër nga ky koalicion dhe kryeministri i deritanishëm, Ramush Haradinaj. Ndërsa kreu i PSD’së, Shpend Ahmeti do të jetë i fundit në këtë listë.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera