Sport

Zyrtare: Florian Kamberi bëhet me skuadër të re

Zyrtare: Florian Kamberi bëhet me skuadër të re
11:19 | 04 Gusht 2021

Florian Kamberi do ta vazhdojë karrierën në futbollin anglez.

Kamberi ka bërë një tjetër hap mbrapa në karrierën e tij duke u transferuar në kategorinë e tretë e futbollit anglez, shkruan FrontOnline.

Gjithsesi sulmuesi i Kombëtares shqiptare i cili në gjysmën e dytë të edicionit të kaluar luajti i huazuar tek Aberdeeni në Skoci duke mos realizuar asnjë gol, është transferuar te një skuadër me emër të madh në futbollin anglez siç është Sheffield Wednesday që këtë edicion militon në League One.

Kamberi është transferuar në Angli në formë huazimi për një vit nga zviceranët e St Gallen të cilët zotërojnë kartonin e tij.

Sulmuesi nga Kosova më parë ka luajtur edhe për skuadra si Grasshoppers, Karsluher, Hibernian e Glasgow Rangers./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera