Sport

Zyrtare: Cristiano Ronaldo zgjedhet futbollisti më i mirë i muajit në Premierligë

Zyrtare: Cristiano Ronaldo zgjedhet futbollisti më i mirë i muajit në Premierligë
14:24 | 12 Maj 2022

Cristiano Ronaldo është zgjedhur futbollisti më i mirë i muajit prill në Premierligë.

Superylli portugez gjatë muajit prill ishte kontribuuar me pesë gola në katër përballje me Manchester United, shkruan FrontOnline.

Ronaldo kishte realizuar “het-trik” në fitoren 3:1 të “Djajve” kundër Norwich Cityt në “Old Trafford”.

37-vjeçari kontribuoi edhe më një gol në humbjen 3:1 nga Arsenali në “Emirates”.

Kjo është hera e dytë që Ronaldo e fiton këtë çmim, që ndahet nga Premierliga, që prej rikthimit të tij në Angli në verën e vitit të kaluar./FrontOnline/

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera