Sport

Zyrtare: Basketbollisti nga Franca i bashkohet Prishtinës

Zyrtare: Basketbollisti nga Franca i bashkohet Prishtinës
15:58 | 21 Korrik 2021

Klubi i basketbollit, Prishtina është përforcuar me një basketbollist mjaft cilësor.

Francezi Aliouen Tew i është bashkuar zyrtarisht klubit më të madh të basketbollit në vend, shkruan FrontOnline.

29-vjeçare luan në qendër dhe është 206 centimetra i gjatë.

Ai ishte pjesë e Kolegjit Niagara në SHBA. Karrierën profesionale e vazhdoj në shumë liga si në Zvicër, Katar, Francë, Angli dhe se fundmi në Spanjë tek ekipi Melilla që garon në Leb Gold.

Prishtina i ka uruar mirëseardhje basketbollistit të ri./FrontOnline/

Aliouen Tew vjen nga Franca, është 29 vjeçar, i gjatë 206cm dhe luan në pozitën qendër. Ishte pjesë e Kolegjit Niagara…

Posted by KB Prishtina on Wednesday, July 21, 2021

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera