Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Arbnor Muja prezantohet te Drita

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Arbnor Muja është edhe zyrtarisht futbollisti më i ri i Dritës së Gjilanit.

  Muja që u largua nga Trepça ’89 do ta përforcojë sulmin e nënkampiones së Kosovës, shkruan FrontOnline.

  Prezantimin e Mujës e ka bërë presidenti i Dritës, Valon Murseli.

  https://www.facebook.com/dritafcofficial/photos/a.382442372140267/1410110082706819/

  Postimi i plotë i Dritës në “Facebook”:

  Arbnor Muja zyrtarisht bardh e kaltër
  Sot në ambientet e klubit tonë FC DRITA në prani të presidentit Valon Murseli është zyrtarizuar marrëveshja me lojtarin më të ri Arbnor Muja!
  Duke pasur parasysh projektet e klubit dhe ndërtimin e një skuadre me lojtarë të së ardhmes, Muja ka nënshkruar kontratë tre vjeqare me ekipin dhe do të jetë me ne deri në qershorë të 2024.
  Muja vjen nga ekipini Trepqa 89 ku vitet e fundit me paraqitjet e tij ishte njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm të ekipit Mitrovicas!
  Klubi jonë e falënderon presidentin e KF Trepqa 89 z. Abedin Zeka për lejimin e lojtarit që të zhvillojë fazën përgaditore me ne, në mënyre që Arbnori të jetë i gatshëm të na ndihmojë në ndeshjet e europës!
  Mirë se vjen Nori!“./FrontOnline/

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Sport30 Mars 2023
  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.