Sport

Zyrtare: Arbnor Muja prezantohet te Drita

Zyrtare: Arbnor Muja prezantohet te Drita
18:29 | 16 Qershor 2021

Arbnor Muja është edhe zyrtarisht futbollisti më i ri i Dritës së Gjilanit.

Muja që u largua nga Trepça ’89 do ta përforcojë sulmin e nënkampiones së Kosovës, shkruan FrontOnline.

Prezantimin e Mujës e ka bërë presidenti i Dritës, Valon Murseli.

Arbnor Muja zyrtarisht bardh e kaltërSot në ambientet e klubit tonë FC DRITA në prani të presidentit Valon Murseli…

Posted by Drita FC on Wednesday, June 16, 2021

Postimi i plotë i Dritës në “Facebook”:

Arbnor Muja zyrtarisht bardh e kaltër
Sot në ambientet e klubit tonë FC DRITA në prani të presidentit Valon Murseli është zyrtarizuar marrëveshja me lojtarin më të ri Arbnor Muja!
Duke pasur parasysh projektet e klubit dhe ndërtimin e një skuadre me lojtarë të së ardhmes, Muja ka nënshkruar kontratë tre vjeqare me ekipin dhe do të jetë me ne deri në qershorë të 2024.
Muja vjen nga ekipini Trepqa 89 ku vitet e fundit me paraqitjet e tij ishte njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm të ekipit Mitrovicas!
Klubi jonë e falënderon presidentin e KF Trepqa 89 z. Abedin Zeka për lejimin e lojtarit që të zhvillojë fazën përgaditore me ne, në mënyre që Arbnori të jetë i gatshëm të na ndihmojë në ndeshjet e europës!
Mirë se vjen Nori!“./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera