Sport

ZYRTARE: Anulohet ndeshja Prishtina – Trepça ’89, shkak vendimi i FFK-së

ZYRTARE: Anulohet ndeshja Prishtina – Trepça ’89, shkak vendimi i FFK-së
17:22 | 01 Tetor 2022

Klubi i Trepçës ’89 ka njoftuar ndeshja ndaj Prishtinës e paraparë të luhet nesër është anuluar, raporton FrontOnline.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e nëntë, derisa anulimi erdhi pas vendimit të FFK-së.

Lajmi u bë i ditur nga klubi mitrovicas në rrjetet sociale.

Njoftimi i plotë i klubit në “Facebook”:

𝐀𝐍𝐔𝐋𝐎𝐇𝐄𝐓 🚫
Klubi Futbollistik Trepça’89 njofton publikun futbollëdashës se pas njoftimit nga Federata e Futbollit e Kosovës për anulimin e ndeshjës së xhiros së 9-të FC Prishtina – KF Trepça’89 e cila ishte e paraparë të zhvillohej nesër ditë e Diel me fillim nga ora 13:00 është anuluar dhe shtyer për një afat të papërcaktuar.
Zyra për informim
KF TREPÇA’89
01.10.2022“./FrontOnline/

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera