×
 • Sport
 • Sport

  Zvicra fiton dhe kualifikohet në Botëror para Italisë

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Zvicra ka shënuar fitore me rezultat 4:0 ndaj Bullgarisë dhe kështu ka arritur kualifikimin në Kampionat Botëror, duke lënë jashtë kampionin evropian, Italinë.

  Golat për vendasit i shënuan Okafor 48′, Vargas 57′, Itten 72′ dhe Freuler 90+1.

  Kështu, Zvicra siguron kualifikimin në Kampionat Botëror, duke u renditur e para në grupin C me 18 pikë, dy më shumë se Italia që barazoi ndaj Irlandës Veriore.

  Bullgaria në anën tjetër mbetet e katërta me tetë pikë të grumbulluara në këtë kampanjë kualifikuese.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Spanjës do të luajnë të dielën mbrëma në Berlin finalen e madhe të Kampionatit Evropian “Gjermani...
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj Ligjit të ri për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM), të miratuar të...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.