[wp-story]

Lajme

Zogaj: VV abuzoi me Konjufcën kur e zgjodhi kryeparlamentar, largimi i tij nuk e bën më joserioze marrëveshjen

Zogaj: VV abuzoi me Konjufcën kur e zgjodhi kryeparlamentar, largimi i tij nuk e bën më joserioze marrëveshjen
16:56 | 15 Janar 2020

Analisti politik, Petrit Zogaj, ka komentuar ofertën e sotme të LDK-së ndaj VV-së.

Zogaj përmes një shkrimi në Facebook ka postuar ofertën e fundit të LDK-së ku shkroi se VV kishte abuzuar me Glauk Konjufcën në momentin që kishte zgjedhur për kryeparlamentar atë, ndërsa shton se edhe largimi i tij nga ai post nuk e bën më jo serioze marrëveshjen me LDK-në.

Ai shton se nëse kësaj herë VV nuk pranon ofertën e LDK-së, atëherë VV nuk ka shqetësim dhe është e papërgjegjshme ndaj votuesve të saj dhe atyre që po presin ndryshim.

Shkrimi i tij i plotë:

Edhe ashtu, LV ka abuzu me Konjufcen kur e ka propozu per kryetar te Kuvendit, keshtu qe, largimi i tij nga pozita nuk e ben me jo-serioze marreveshjen me LDK. Pra, nese edhe kesaj here, LV nuk e pranon kete oferte per bashkeqeverisje, ta kemi te qarte qe kjo parti politike nuk ka kurrfare shqetesimi dhe eshte komplet e papergjegjshme perballe njerezve qe e kane votu dhe atyre qe presin ndryshim.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera