×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zmadhimi i të pasmeve shkon shumë keq

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Një 26-vjeçare mbeti me vrima në të pasmet e saj, pasi ndërhyrja kirurgjikale për zmadhimin e tyre shkoi tmerrësisht keq.

  Angela Pedrosa nga Brazili ka shenja të mëdha në të pasme si pasojë e procedurës, e cila u bë duke injektuar 300 mililitra silikon.

  Nëna e 3 fëmijëve pësoi infeksion pas trajtimit dhe mjekët u detyruan që ta prisnin pjesën e infektuar nga të pasmet e saj. Ajo ndodhet prej më shumë se 2 muajsh në një spital në Rio de Janeiro dhe do t’i duhet të kryejë një tjetër ndërhyrje të rrezikshme në të pasme, për të riparuar dëmin.

  Zmadhimi i ri do të transferojë masë dhjamore nga barku i saj tek të pasmet, megjithatë ajo nuk mund ta bëjë këtë pa u rikuperuar totalisht.

  Sipas asaj që shkruan Mail Online, 26-vjeçarja ka dhimbje në mënyrë konstante, pa llogaritur dëmin psikologjik.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Hamasi ka marrë përgjegjësinë për të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem mëngjesin e sotëm, ku 3 persona humbën jetën dhe...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit, në kuadër të të cilit lëvizja palestineze ka liruar disa nga pengjet që mban në këmbim të...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Udhëheqja e Kinës është "shumë e ngarkuar" nga problemet e saj të brendshme për të konsideruar pushtimin e Tajvanit, tha presidentja tajvaneze...
  Të tjera
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....
  Lajme30 Nëntor 2023
  -Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur shqyrtimi gjyqësorë në të cilin gjatë dhënies së dëshmisë e dëmtuara Valdete Idrizaj tha se...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka dhënë dorëheqje nga pozita e shefit të stafit të kabinetit të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa osmani. Lajmin...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Hamasi ka marrë përgjegjësinë për të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem mëngjesin e sotëm, ku 3 persona humbën jetën dhe...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, në seancën e sotme plenare ka thënë se Raporti i Progresit edhe kësaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.