[wp-story]

Kronika

Zjarr në një shtëpi në Malishevë, lëndohet një person

Zjarr në një shtëpi në Malishevë, lëndohet një person
09:43 | 03 Maj 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të zjarrit në një shtëpi në Malishevë, ku si pasojë një person është lënduar. ku në katin përdhes të shtëpisë gjendej furra e bukës.

Rasti ka ndodhur të dielën në ora 13:23 në Malishevë.

=“Përveç njësive policore në vendin e ngjarjes kanë dalë dhe zjarrfikësit te cilët kane lokalizuar zjarrin, kurse si pasoj e zjarrit që ishte përpjekur ta shuaj lëndime trupore ka pësuar djali i pronarit të shtëpisë viktima mashkull kosovar i cili ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin policor.

Sipas pronarit shkaktar i zjarrit dyshohet të jetë oxhaku i furrës dhe ishin shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera