[wp-story]

Bota/Rajoni

Zjarr në nënstacionin e vjetër, gjysma e Gjirokastër pa drita

Zjarr në nënstacionin e vjetër, gjysma e Gjirokastër pa drita
18:35 | 17 Dhjetor 2019

Shumë zonë në qytetin e Gjirokastrës kanë mbetur pa energjie elektrike pasditen e sotme, si pasojë eplasjes së një çelësi kryesor në nënstacionin e vjetër, linja 35 volt.

Energjia elektrike mungon në dy lagje të qytetit si dhe në njësitë administrative Lunxhëri, Antigonë e Dropull.

Nuk dihet ende shkaku i zjarrit në nënstacion, ndërsa pritet te shkojne specialiste nga Fieri per te rregulluar problemin.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera