Lajmi i fundit
[wp-story]

Kronika

Zinën me drogë, kallash AK-47, e para – arrestohen tre persona në Vranjevc

Zinën me drogë, kallash AK-47, e para – arrestohen tre persona në Vranjevc
10:59 | 16 Janar 2021

Tre persona i ka arrestuar Policia e Kosovës dje në lagjën Vranjevc në Prishtinë.

Atyre, sipas raportit të Policisë, u është gjetur 1.288 kilogramë heroinë, dy peshore digjitale, një kallash, pesë fishek dhe 295 euro para të gatshme.

“Pas një pune hetimore janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që dy prej tyre janë zënë në flagrancë duke bërë shit-blerje të narkotikëve, njëri nga ta ka tentuar të ikë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka siguruar nga gjyqtari urdhrin verbal për bastisjen e shtëpive të të dyshuarve, ku janë gjetur dhe sekuestruar 1.288 kg (një kilogram e dyqind e tetëdhjetë e tetë gram) substancë narkotike e dyshuar e llojit heroinë, dy peshore digjitale, një AK 47 me një karikator dhe pesë fishekë si dhe 295 € para të gatshme. Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera