×
 • Sport
 • Sport

  Zidane kontaktohet nga gjiganti anglez

  FrontOnline
  23 Shtator 2023

  Manchester United raportohet se ka kontaktuar Zinedine Zidane, të cilin e shohin si pasardhës të Erik ten Hag.

  Ten Hag nuk e ka nisur mirë sezonin e ri me skuadrën angleze, andaj presioni mbi të dhe klubin po vazhdon që të rritet, transmeton Gazeta Express.

  Sipas “OkDiario”, Man United ka kontaktuar tashmë me Zidane për të parë mundësinë që ai të zëvendësojë trajnerin holandez, nëse ky i fundit vazhdon me rezultate të dobëta.

  Kujtojmë se francezi është trajner i lirë që nga vera e vitit 2021, kur u largua nga Real Madridi.

  Ai ishte i lidhur ngushtë edhe më herët me punën e trajnerit te Manchester United, por që një marrëveshje mes tyre nuk ndodhi asnjëherë.

  Sa i përket Erik ten Hag, ai me “Djajtë e Kuq” ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Sport06 Dhjetor 2023
  UEFA mohoi kategorikisht raportimin e OK Diario, e cila dje shkroi për një marrëveshje të mundshme mes shtëpisë së futbollit evropian dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Italia do të largohet prej Iniciativës kineze Brezi dhe Rruga, ka konfirmuar Qeveria e këtij shteti. Administrata e kryeministres italiane, Giorgia Meloni...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Kantautori nga Shqipëria, Alban Skënderaj ka publikuar projektin më të ri muzikor. Artisti i njohur ka lansuar kolonën zanore të filmit të...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ministria e Shëndetësisë e Rumanisë ka shpallur epidemi të fruthit në nivel kombëtar pas rritjes alarmante të rasteve në të gjithë vendin....
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Presidenti Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Izraelin të mërkurën kundër “ndjekjes së anëtarëve të Hamasit në Turqi”. Dhe nëse Izraeli provon një gjë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës (PK) ka konfiskuar të mërkurën një motobarkë, e cila dyshohet të jetë pronë e Milan Radoiçiqit, i cili dyshohet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.