[wp-story]

Bota/Rajoni

Zhduket nëndetësja indoneziane me 53 persona

Zhduket nëndetësja indoneziane me 53 persona
13:19 | 21 Prill 2021

Indonezia e ka filluar operacionin e kërkimit për një nëndetëse ushtarake që është zhdukur, thanë zyrtarët e këtij vendi.

Nëndetësja e zhdukur ishte duke marrë pjesë në ushtrime trajnuese në veri të ishullit Bali, por nuk solli rezultate siç pritej, shkruan BBC.

Komandanti i ushtrisë indoneziane i tha agjencisë Reuters, se në nëndetësen e tipit “KRI Nanggala-402” ndodheshin 53 persona.

Indonezia ka kërkuar ndihmë nga Australia dhe Singapori për ta kërkuar dhe gjetur nëndetësen e zhdukur. Zyrtarët e mbrojtjes nga këto dy vende ende nuk kanë komentuar për çështjen.

Mediet lokale raportuan se nëndetësja mendohet të jetë zhdukur rreth 96 kilometra larg bregdetit të Balit në mëngjesin e hershëm të së mërkurës.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera