Bota/Rajoni

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë: Idiotët me “Lamborghini” dhe “BMW” meritojnë të mbyllen brenda

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë: Idiotët me “Lamborghini” dhe “BMW” meritojnë të mbyllen brenda
23:12 | 21 Korrik 2021

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erion Braçe, ka reaguar me një gjuhë të ashpër ndaj ngasjeve me shpejtësi të madhe që po bëhen ditëve të fundit në rrugët e Shqipërisë.

Braçe përmendi edhe rastin e dy kosovarëve që punojnë në Zvicër e që kishin vozitur makinat e tyre “Lamborghini” dhe “BMW” me një shpejtësi prej 225 km/h.

Numri dy i Qeverisë së Shqipërisë tha se “Idiotët me Lamborghini dhe BMW meritojnë të mbyllen brenda”.

“NUK HABITEM QE, IDIOTET ME LAMBORGINI E BMV NUK I KISHIN MAKINAT E TYRE! Pra, I KISHIN MARRE BORXH NE ZVICER! Me habit qe per “flutirimin” ketu, DO GJOBITEN NE ZVICER NGA 1000-1500 EURO, nderkohe qe ketu ku shkelen cdo ligj PAGUAN 2-3 HERE ME PAK! Pra, KEMI NJE PROBLEM TE MADH ME LIGJIN PER IDIOTET QE I KTHEJNE MAKINAT NE TANK VRASES NE RRUGE! Jemi shume larg Evropes!Ne fakt ne ende se quajme VRASJE aksidentin e nje individi qe e nget makinen me 228 kilometer ne ore! Nga ketu duhet ta nisim dhe keta jane pakica qe meritojne te kyçen brenda!”.

NUK HABITEM QE,IDIOTET ME LAMBORGINI E BMVNUK I KISHIN MAKINAT E TYRE!Pra,I KISHIN MARRE BORXH NE ZVICER!Me habit…

Posted by Erion Braçe on Wednesday, July 21, 2021

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera