Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Zemaj takohet me Rukiqin, kërkon bashkëpunimin e bizneseve në zbatimin e masave të Qeverisë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, është takuar të hënën me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi.

  Në takim Zemaj ka njoftuar se i ka ofruar përkrahjen e Ministrisë së Shëndetësisë për ekonominë në vend, por se ka kërkuar edhe bashkëpunimin nga bizneset dhe zbatimin strikt të masave të caktuara nga Qeveria e Kosovës.

  Rukiqi ka thënë se Oda Ekonomike e Kosovës do të përkrahë projektet të cilat kontribuojnë në parandalimin e COVID-19.

  “Bashkë u zotuam se do ta thellojmë edhe më tutje bashkëpunimin mes Ministrisë së Shëndetësisë dhe Odës Ekonomike të Kosovës!” – ka njoftuar Zemaj në Facebook.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i shtetit në Minsitri të Mbrojtjes së Serbisë, Nemanja Staroviq, ka reaguar pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se presidenti...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Karsniqi, ka takuar sot në takime të ndara, Grupin Parlamentar të PDK-së, Kryesinë e PDK-së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Mjekët në spitalet anembanë Gjermanisë dolën sot në protestë në mbështetje të kërkesave për paga më të larta dhe përmirësim të kushteve...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti, përmes një reagimi në Facebook ka thënë se mjetet e investuara në Trustin pensional janë pa ‘zot’....
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Një tërmet shumë i fortë ka goditur Agfanistanin pak minuta më parë. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 6.5. Epiqendra e...
  Vip21 Mars 2023
  Modelja shqiptaro-italiane, Jori Delli, është banorja më e re që iu bashkua shtëpisë së Big Brother VIP Albania mbrëmjen e së shtunës....
  Lajme21 Mars 2023
  Kritikat e Departamentit amerikan të Shtetit (DASH) në raportin vjetor për të Drejta të Njeriut duhet të shërbejnë për angazhim më të...
  Lajme21 Mars 2023
  Mos dënimin e zyrtarëve të lartë e ka përmendur edhe Lavdim Makshana nga Instituti i Kosovës, për Drejtësi. Makshana, pos kësaj ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.