×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj takohet me Myftiun Tërnava, nuk tregojnë se si do të falet Kurban Bajrami

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj vizitoi sot Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK) ku u prit nga kreu i saj, Muftiu Naim Tërnava.

  Në këtë takim, Zemaj është informuar nga kreu i BIK për menaxhimin e deritanishëm nëpër xhamitë e Kosovës dhe zbatimin e masave kundër Covid-19.

  Ministri Zemaj e falënderoi Myftiun Tërnava për organizimin e besimtarëve në të gjitha xhamitë e Kosovës për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

  Bashkëbiseduesit janë pajtuar që bashkëpunimi midis MSh dhe BIK t’i shërbejë ruajtjes së shëndetit dhe mirëqenies së popullatës së Kosovës.

  Megjitkëtë, në takim sic duket nuk është folur për mënyren se si do të falet Namazi I Kurban Bajramit.

  Ministri Zemaj takohet me Myftiun Tërnava, nuk tregojnë se si do të falet Kurban Bajrami.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Opozita në komunën e Prishtinës ka kritikuar punën e qeverisjes se kryetari Përparim Rama për vitin 2023, pasi sipas tyre ky vit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kanë arritur në gjykatë ish-bashkëshorti Naim Murseli, dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt. Pas pak pritet të...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave”. Kjo pankartë është shpalosur para Gjykatës Themelore në Prishtinë ku për pak pritet të nisë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Më shumë se 30 njerëz u vranë këtë mëngjes, si pasojë e sulmeve ajrore izraelite të cilat goditën zonat në qytetet jugore...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Një person ka raportuar se dje në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë drejt tij disa persona kishin shtënë me armë zjarri në...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Ka vdekur këmbësori që është goditur nga një veturë dje në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Në raportin 24 orësh të Policisë...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Është arrestuar të shtunën një person në Malishevë nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht babain e tij. Viktima nuk ka pranuar tretman...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk do të heqë dorë nga Projekt Kodi Civil. Për këtë kod do të tentohet të votohet prapë në...
  Opinione03 Dhjetor 2023
  Shkruan: Rexhep Qosja 1. Kur shkatërrohen sistemet e vlerave të shoqërisë e të shtetit atëherë jeta bëhet jo vetëm e padurueshme por...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.