Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj: QKUK është mobilizuar që të ofrojë përkujdesje për pacientët e infektuar me COVID-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë thirrje që të respektohen masat e reja anti-Covid-19, të cilat tashmë kanë hyrë në fuqi.

  Ai thotë se QKUK është mobilizuar që të ofrojë përkujdesje për pacientët te infektuar me virusin korona.

  “Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës, është e mobilizuar për të ofruar përkujdesje për pacientët me Covid 19. Personeli shëndetësor tash e nëntë muaj është më vijën e parë të ballafaqimit me virusin vdekjeprurës. Po, ata janë lodhur dhe shumë të ngarkuar. Kërkohet kujdes dhe mobilizim që të respektojmë masat dhe vendimet në mënyrë që kapacitet spitalore mos të ngarkohen dhe të vijmë deri te në situatat e pa përballueshme, sikur që po ngjanë në botë”, tha Zemaj.

  Ai shtoi se qytetarët duhet t’i respektojnë masat në mënyrë që mos te mbushen spitalet me të infektuar.

  “Mos t’i mbushim spitalet, mos e bëni të pamundur kujdesin për secilin pacient që ka nevojë për përkujdesje. Kjo luftë kërkon bashkëpunimin tuaj të plotë qytetarë të nderuar.”

  “Respektoni masat sepse ato janë për ta penguar virusin dhe për ta trajtuar me më shumë efikasitet.”

  “Zbatoni masat! Bashkë ia dalim”, shkroi Zemaj në Facebook.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit. “E diele. Prishtina e pastër”,...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka drekuar sot me homologun kosovar Albin Kurti në Tiranë. Rama tha se gjatë këtij takimi, kanë...
  Lajme26 Mars 2023
  Ka përfunduar takimi në mes të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Temë e diskutimit në takimin...
  Lajme26 Mars 2023
  Ilir Gashi, zyrtar i PDK-së dhe njëherësh anëtar i kësaj partie në KQZ, ka thënë se pret që edhe tri ligje të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.