Lajme

Zemaj-Qeverisë: Po shpresoj që pas 100 ditëshit do t’i ktheheni punëve

Zemaj-Qeverisë: Po shpresoj që pas 100 ditëshit do t’i ktheheni punëve
13:20 | 14 Qershor 2021

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj i ka thënë Qeverisë Kurti se shpreson që pas 100 ditëve t’i kthehet punës.

“Rikuperimi nuk mund të ndodh pa veprime konkrete. Po shpresoj që pas 100 ditëshit do t’i ktheheni punëve. Ju nuk po na tregoni sa biznese do të hapen e sa do të mbyllen dhe këto janë ato që i presim na”, tha ai.

Po ashtu, deputetët e LDK-së kanë deklaruar në seancën e sotme se meritat për uljen e rasteve të infektuara me COVID-19 janë të ish-Qeverisë Hoti.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera