Lajme

Zemaj paralajmëron testime masive, në Prishtinë 400 raste aktive me COVID-19

Zemaj paralajmëron testime masive, në Prishtinë 400 raste aktive me COVID-19
12:44 | 25 Qershor 2020

Përkundër ndalimit të testimeve të kontakteve të personave me Covid-19, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj thotë se janë duke e rishikuar situatën për të kaluar në teste masive, edhe pse nuk tregoi ku do t’i marrin testet.

Në vizitën e sotme të tij në Komunën e Prishtinës, i pari i Shëndetësisë tha se janë duke punuar për një strategji anti Covid-19.

Ndërsa, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se përkundër rritjeve të rasteve në kryeqytet po menaxhohet situata me Covid-19.

“Ne vazhdojmë t’i kryejmë detyrat tona. I kemi rreth 400 raste aktive në kryeqytet. Deri më sot jemi në gjendje të kemi situatën në kontroll”, tha ai.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera