[wp-story]

Lajme

Zemaj ka një thirrje për mërgimtarët

Zemaj ka një thirrje për mërgimtarët
14:38 | 22 Dhjetor 2020

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka vizituar Aerportin Ndërkombëtar.

Lajmin e ka bërë të ditur Zemaj përmes një shkrimi në Facebook.

Ai ka bërë thirrje për respektim të masave anti covid.

“Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” është nikoqir i parë i mijëra bashkatdhetarëve tanë të cilët ditëve të fundit janë duke arritur me aeroplan për festat e fundvitit.

Është shumë e domosdoshme që të respektohen masat anti Covid në tërë hapësirat e aeroportit, si nga ana e bashkatdhetarëve edhe nga ana e personelit të aeroportit”, ka shkruar Zemaj.

‘Andaj, duke ju dëshiruar mirëseardhje të gjithë bashkatdhetarëve tanë, ju bëj thirrje të respektojnë masat anti Covid, ndërsa festat e fundvitit t’i shënojnë në familje. Ruani shëndetin Tuaj, të familjes dhe shëndetin publik, ashtu e ruajmë edhe Republikën e Kosovës”, shton ai

Aeroporti Ndërkombëtar "Adem Jashari" është nikoqir i parë i mijëra bashkatdhetarëve tanë të cilët ditëve të fundit janë…

Posted by Armend Zemaj on Tuesday, December 22, 2020

 

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera