×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj falënderon punëtorët shëndetësorë: Keni qenë gardian gjatë pandemisë

  FrontOnline
  24 Dhjetor 2020

  Kryeministri Avdullah Hoti, ka vizituar sot menaxhmentin e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj.

  Me këtë rast ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka falënderuar punëtorët shëndetësorë për kontributin që kanë dhënë gjatë pandemisë COVID-19.

  Ai tha se ngritja e kapaciteteve humane gjatë pandemisë ka qenë e nevojshme, andaj edhe duhet të vazhdojë.

  “Edhe unë si ministër dhe Qeveria e kemi pasur prioritet mbrojtjen e punës tuaj, pavarësisht tendencave dhe implikimeve të faktorëve të jashtëm. Ju jeni shndërruar edhe në gardian, jo se gabuat diku po dikush donte që ju të gabonit. Ngritja e kapaciteteve humane ka qenë domosdoshmëri dhe duhet të vazhdojë”, ka thënë ai.

  Ndërsa, drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, tha se është bërë një punë e madhe në shëndetësinë e Kosovës gjatë pandemisë.

  Ai u shpreh se Kosova do ta fitoj betejën me COVID-19.

  “Është bërë një punë gjigante në shëndetësinë e Kosovës. Ballafaqimi me pandeminë është puna më e vështirë. Do të vazhdojmë ballëhapur deri në rastin e fundit. Asnjëri nga ne nuk do të dorëzohet dhe nuk do të ndjej lodhje”, shtoi ai.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shtator 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u...
  Lajme25 Shtator 2023
  Duke folur për sulmet vrastare dhe terroriste të djeshme në fshatin Banjskë të Zveçanit, zëdhënësi i Bashkimit Evropian tha se BE “dënon...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Duke komentuar sulmet e formacioneve ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit kryetarja e Lëvizjes Evropiane të serbëve të Kosovës, njëherësh...
  Të tjera
  Lajme25 Shtator 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Osmani,...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Policia malazeze ka arrestuar një shtetas serb të kërkuar nga Kosova për krime lufte “Zyrtarët e Sektorit Kundër Krimit, duke kryer një...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është deklaruar për medie pas takimit që ka zhvilluar me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Igli Hasani si dhe ai i Brendshëm, Taulant Balla kanë udhëtuar drejt Prishtinës për të marrë pjesë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, do të takohet gjatë ditës me këshilltarët diplomatikë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.