×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zelensky takohet në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar

  FrontOnline
  05 Qershor 2023

  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly.

  Përmes një postimi në Telegram, Zelensky thotë se diskutuan çështje të ndryshme, shkruan Sky News.

  Zelensky tutje e ka falënderuar Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e dhënë.

  “Ne jemi shumë mirënjohës për gjithë mbështetjen tuaj të madhe, që Mbretëria e Bashkuar i ka dhënë dhe po i jep Ukrainës”, ka shkruar presidenti ukrainas.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të dielën se blloku do të rrisë mbështetjen ushtarake për Ukrainën,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Nuk ka plane të menjëhershme për të vendosur instruktorë ushtarakë në Ukrainë, tha të dielën kryeministri britanik, Rishi Sunak, duke u larguar...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Ish-përfaqësuesi special i SHBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Frank Wisner, ka thënë se Serbia duhet të dorëzojë përgjegjësit për sulmet në veri të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Qindra mijëra njerëz thuhet se kanë marrë pjesë në një tubim të opozitës në Varshavë të dielën, dy javë përpara zgjedhjeve që...
  Lajme01 Tetor 2023
  Papa Françesku bëri thirrje të dielën për bisedime mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, për ta kthyer paqen në Nagorno-Karabak, duke shtuar se ky...
  Vip01 Tetor 2023
  Aktori i humorit, Albano Bogdo së fundi ka përdorur një shaka banale teksa fliste për këngëtarin Alban Ramosaj dhe motrën e tij,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Pamjet që të ofron bregdeti i Durrësit ditën e parë të Tetorit, nuk ka asnjë dallim me ato të kulmit të sezonit...
  Lajme01 Tetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka thënë se aksioni po vazhdon në veri. Ai ka shprehur dyshime se ka më...
  Vip01 Tetor 2023
  Turneu i Beyonce do të bëhet film dhe do të shfaqet në fund të këtij viti. Filmi pritet të dalë me 1...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.