Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka tha se Prokurorët e Speciales i kanë thënë Azem Sylës mos të largohet nga Kosova, reagon avokati i ish-komandantit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Besnik Berisha, avokat i ish-komandantit të UÇK’së Azem Syla ka reaguar ndaj deklaratave të gazetarit Milaim Zeka lidhur me klientin e tij. Zeka tha sonte se ai ka informacione që Sylës i është thënë nga prokurorët e Speciales se nuk duhet të largohet nga Kosova.

  “Unë kam deklaruar në bazë të informacioneve të mija dhe ato janë kredibile. Azem Sylës, unë e kam informacionin se prokurorët e Speciales i kanë thënë që këtë javë të mos largohet nga Kosova”, ka thënë Zeka.

  Por një gjë e tillë është e pavërtetë sipas avokatit Berisha.

  “Me pak fjale, kjo eshte absolutisht e pavertete! Z. Azem Syla nuk ka kontaktuar asnjehere me asnje Prokuror dhe i gjithe komunikimi me Prokuroret e Specializuar deri me tani eshte zhvilluar permes meje si mbrojtes i tij”, thuhet në reagimin e avokatit në Facebook.

  “Deri me sot, nuk ka asnje kerkese te tille nga Prokuroret e Specializuar, madje as qe mund te kete kerkese te kesaj natyre sepse liria e levizjes nuk mund te cenohet nga askush, pa nje vendim te Gjykates. Pavaresisht kesaj, nga ajo qe une kam perceptuar me rastin e intervistimit te z. Syla ne Hage si dhe bazuar ne zhvilimet e fundit, gjykoj se nuk ka asnje logjike juridike qe te kete aktakuze nga Dhomat e Specializuara kunder z. Azem Syla”, thuhet tutje në reagim.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.