Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka flet për përleshjen e deputetëve në Kuvend, qytetarët duhet ta dinë se kënd e kanë votuar

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, gjatë një debate televiziv ka folur për aktakuzat se Gjykatës Speciale.

  Zeka, foli edhe për incidentin që ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës, ndërmjet deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së.

  Ai tha se ndalja e kamerave nga Sekretari i kuvendit në momentin që ndodh incidenti është ndërhyrje pa vend pasi që qytetarët duhet ta shohin se kënd e kanë votuar.

  “Interesant unë e kam vërejtur një detaje sekretari i  Kuvendit i thotë regjisë me i ndal kamerat dhe kjo është një ndërhyrje pa vend, pasi që qytetarët duhet me ditë se kënd e kanë votuar. Këta deputet nuk e mbrojnë votuesin por e mbrojnë partinë, dhe kjo nuk shkon”, tha ai.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Lajme23 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të ZRRE-së me të cilin do të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Sport23 Mars 2023
    Federata Evropiane e Futbollit i ka nisur hetimet ndaj Barcelonës për “rastin Negreira”. Gjiganti katalunas do të hetohet rreth lidhjes me...
  Vip23 Mars 2023
  Mbrëmbjen e djeshme teksa të gjithë banorët u larguan të flinin gjumë, Lorenci, Gerti dhe Jori përgatitën një rreng për pjesën tjetër...
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Vip23 Mars 2023
  Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani është një prej figurave më të dashura në ekran. Ajo krahas një karriere të suksesshme në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.