Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka: Albin Kurti është aktori më i madh në teatrin politik kosovar

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish-deputeti Milaim Zeka thotë se kryetari i VV’së është hipokrit dhe ka abuzuar edhe me çështjen e bashkimit kombëtar.

  Komentet Zeka i bëri duke komentuar deklaratat e fundit të Albin Kurtit pas dërgimit në Hagë të ish-krerëve të UÇK’së.

  “Tha: duhet t’i mbrojë shteti por kjo qeveri nuk mundet me i mbrojt sepse është qeveri jolegjitime”, komenton Zeka deklaratat e Kurtit.

  “Le të ma nënshkruan mua Albin Kurti se ky mundet me i mbrojt këta njerëz që kanë shkuar para Gjykatës Speciale unë me dy duart e kisha votuar nesër me u bo kryeministër”, tha Zeka.

  “Çdo gjë që është folur gjatë këtyre 20 vjetëve dhe që është incizuar mund të merret si dëshmi nga Prokuroria Speciale dhe të vendoset në Gjykatë si dëshmi. Sa i përket deklaratës së Albin Kurtit, unë personalisht gjithmonë kam thënë: Albin Kurti është aktori më i madh në teatrin politik të Kosovës, me luajt dhe me abuzuar me fjalë”, theksoi ai.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.