[wp-story]

Lajme

Zëdhënësi i PDK-së: Kurti përmes Albulena Haxhiut po i sulmon ushtarët e UÇK-së në Hagë

Zëdhënësi i PDK-së: Kurti përmes Albulena Haxhiut po i sulmon ushtarët e UÇK-së në Hagë
15:31 | 23 Prill 2021

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi, ka reaguar pas vendimit të ministres së drejtësisë, Albulena Haxhiu, se do të publikohen shpenzimet për mbrojtjen e të akuzuarve në Hagë.

“Këtë mundësi të mbrojtës së barabartë dhe pafajësinë e eskponentëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot po e sulmon Albin Kurti përmes ministres së saj të Drejtësisë znj. Albulena Haxhiu, vendimi është i panevojshëm, dashakeq dhe i rrezikshëm për mbrojtjen e të akuzuarve. Në emër të transparencës, sot po sulmohet me vetëdije edhe dinjiteti i ushtarëve dhe themeluesve të UÇK-së që gjinden në Hagë.

Gjithmonë kam menduar se ushtarët tanë të lirisë, do të duhej të shqetësoheshin vetëm për akuzat që kanë burim raportin e Dick Martyt, aty-këtu edhe ndonjë gënjeshtër nga Serbia, por asnjëherë nuk e kam pritur që ushtarët e UÇK-së do të sulmohen në këtë formë, nga zyrtarët shtetëror të Kosovës, e sidomos tani kur janë në burg”, shkruan Bytyçi./Front Online

Fondi për mbrojtjen e të akuzuarve, ishte themeluar me qëllim që të akuzuarit potencial të mbrojnë vetën duke pasur…

Posted by Avni Bytyçi on Friday, April 23, 2021

 

 

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera