×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëdhënësi i MSh-së reagon ndaj garave që po mbahen në pistën e vjetër të Aeroportit në Sllatinë

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Zëdhënësi i MSh-së ka reaguar ndaj mbajtjes së garave me vetura që po mbahen në pistën e vjetër të Aeroportit në Sllatinë.

  Faik Hoti, ka bashkangjitur një fotografi, ku shihen shumë qytetarë, pa distancë fizike e pa masa mbrojtëse.

  “Gara me vetura po; ahengje e dasma ilegale me bollëk; kafeteritë plot-pa maska, pa distancë fizike, pa higjienë adekuate; në supermarkete shitësit pa kurrfarë masash mbrojtëse, për klientët s’po flasim; shëtitje të panumërta individuale dhe të organizuara në Shqipëri e Mal të Zi dhe anasjelltas”, ka shkruar Hoti.

  Ai ka folur edhe për zgjedhjet e Serbisë që po mbahen në Kosovë, ku tha se janë duke u mbajtur pa respektimin e asnjë mase të ANTI-COVID-19.

  “Zgjedhje të Serbisë në komunat me shumicë serbe në Kosovë pa respektim të asnjë mase anti covid-19; numri i të shtrirëve në Klinikën Infektive më i larti që prej fillimit të pandemisë…, dhe po presim të bie numri i rasteve?”, ka shkruar Hoti.

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kombëtarja e Shqipërisë, ka mësuar të shtunën në mbrëmje kundërshtarët për në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian që do të mbahet...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka kritikuar partinë në pushtet, Lëvizjen Vetëvendosje, për mungesë të investimeve në shëndetësi. Zemaj...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Ish-prokurori shqiptar Besnik Muçi është shprehur se dy motivet kryesore që mund të kenë çuar në vrasjen e Liridona Ademajt nga bashkëshorti...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se shteti e shoqëria, familja e individi, duhet të gjejnë mënyrat e...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj, vëllai i 30-vjeçares, Liridona Ademaj, ka folur pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës, ku motra e tij...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati i ftuar në emisionin më motivues në Kosovë “ZGJOHU” me Era Berishën, ka...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e Kadri Veselit ka paraqitur përgjigjen e saj ndaj Kërkesës Urgjente të Prokurorisë për ndryshimin e kushteve të paraburgimit dhe vendimit...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Babai i të ndjerës Liridona Murseli që u vra me porosi nga bashkëshorti i saj Naim Murseli, ka folur për Neës24 ku...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj, vëllai i 30-vjeçares, Liridona Ademaj, ka folur pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës, ku motra e tij...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.