Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëdhënësi i komunës së Preshevës jep detaje për shëndetin e kryetarit Shqiprim Arifi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjendja shëndetësore e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi sot ka nis të përmirësohet. Lajmin e dha zëdhënësi i komunës Mendurim Presheva.

  Presheva ka dhënë detaje për shëndetin e Arifit i cili prej një jave ishte në vetizolim pavarësisht se dy herë kishte rezultuar negativ në Covid-19.

  Lexo Edhe:
  A dëmtohet imazhi i Kosovës nga arrestimet e Speciales?
  “Gjendja për momentin është stabile dhe në krahasim me ditën e djeshme që ka pasur një përkeqësim të shëndetit, ishte në gjendje pak të rëndë që ka qenë edhe shqetësuese për të gjithë ne. Kryetari për momentin është në gjendje pak më të mirë dhe shpresojmë që shëndeti i tij po shkon duke u përmirësuar”, tha Presheva për RTV Dukagjini.

  “Prej ditës së parë kur ka pasur simptome, diku para një jave, kryetari e ka ndalur ardhjen në komunë dhe kemi komuniku përmes telefonit pasi ai nuk ka qenë në komunë. U paraqit fillimisht në Shtëpinë e Shëndetit në Preshevë. Ka bërë testet dy herë por kanë dalë negativ”, tha Presheva.

  “Ditën e djeshme iu ka përkeqësu gjendja shëndetësore dhe ai tani në spitalin e Nishit po merr trajtim”, theksoi ai.

  Presheva u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes dhe të mbajnë maskën, distancën dhe higjenën personale.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Një objekt ka marrë flakë në qytetin e Pejës. Lidhur me rastin për Front Online ka folur edhe zëdhënësi i Policisë së...
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës ka përkujtuar tre aktivistët e vrarë të Kosovës më 24 dhe 25 mars në vitin 1999 nga forcat serbe....
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar të premten në fshatin Loxhë të Pejës, pasi dyshohet se ka kanosur dy zyrtarë të KEDS-it, të cilët...
  Të tjera
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Lajme25 Mars 2023
  Kategoria e pensionistëve në vendin tonë po vazhdon të mbetet sfidë në vete. Pensionet e tyre janë më të ultat në rajon....
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh...
  Vip25 Mars 2023
  Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën ‘Ra një yll’ me tekst nga Agim Doçi. Ajo...
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.