×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëdhënësi i KE-së: Pas miratimit, qytetarët e Kosovës me pasaporta serbe nga 1 janari do të lëvizin pa viza

  FrontOnline
  17 Nëntor 2023

  Zëdhënësi i Komisionit Evropian, Christian Wiegand, konfirmoi sot se Komisioni Evropian ka miratuar një propozim me të cilin të gjithë banorët e Ballkanit Perëndimor, përfshirë banorët e Kosovës me pasaportë serbe, do të mbulohen nga regjimi pa viza kur udhëtojnë në Bashkimin Europian, transmeton FrontOnline.

  “Propozimi për korrigjimin e regjimit të vizave të BE-së do t’u mundësojë banorëve të Kosovës që kanë një pasaportë serbe të lëshuar nga Administrata Koordinuese të udhëtojnë në BE pa vizë,” tha Wiegand në një konferencë për shtyp dhe shpjegoi se hapi tjetër është të diskutohet propozimin dhe ta miratojnë Parlamenti dhe Këshilli./FrontOnline/

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Analisti Arjan Curri ka deklaruar se Prokuroria e Kosovës po dyshon se një lidhje jashtëmartesore mund të ketë qenë një ndër shkaqet...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Deputetja nga radhët e partisë Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se dhuna në familje, e sidomos ndaj gruas, është dukuri që po...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk ka mundur të marrë pjesë në rivarrimin e Liridona...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.