[wp-story]

Ekonomi

Zbuloni yllin e Golemit, ky është super hoteli me traditë turizmi

Zbuloni yllin e Golemit, ky është super hoteli me traditë turizmi
21:29 | 31 Korrik 2020

Dikush zhytet nën ujë, e dikush tjetër preferon ecjen.

Një tjetri, këto sikur nuk po i mjaftojnë, andaj zgjodhi ta sfidojë vetën pak më shumë.

Kështu çdonjëri në mënyrën e vet po i shijon pushimet në plazhin e Durrësit, shkruan Front Online.

Arsyet se pse pushuesit zgjedhin bregdetin e Durrësit për relaks mund të jenë të shumta.

Por, arsyeja, kur pushuesit vendosin të akomodohen në hotelin “Albania Stars”, është një.

Shërbimi që ofron ky hotel, që ndodhet në Golem, është si askund tjetër.

“Ne vijmë me një kulturë nga turizmi. Ajo që është kryesore dhe që i duhet pushuesit është vetëm shërbimi. Kjo është pika kryesore që dallohemi në këtë zonë. Respekt për shokët dhe miqtë konkurrent që i kemi, por kjo është ajo për çka dallohemi”, tha pronari i AS.

Shërbimet që shfrytëzojnë në këtë hotel, turistëve kosovarë, po u bie t`i paguajnë përgjysmë më lirë këtë vit, shkruan Front Online.

E gjitha kjo si rezultat i ujdisë që kanë lidhur mes vete drejtuesit e këtij kompleksi gjigant me pronarin e kompanisë turistike numër një në Kosovë, “Sharr Travel”, Ruzhdi Kurtishaj.

“Për krahasim nga vendet e tjera, pushuesit nga Kosova, i kanë 50 % më lirë çmimet. Për këtë arsye jemi shumë të kënaqur ne, sepse marrim edhe rekomandime nga klientët e tjerë që u rekomandojnë të tjerëve të kalojnë pushimet në hotelin AS”, theksoi Kurtishaj.

E krejt këtë lirim të çmimeve, nga hoteli AS, e përmbledhin me një fjali të vetme.

“Unë mendoj që për të gjithë pushuesit që vijnë, ky është viti për ta. Këtë vit vërtet ka oferta dhe çmime shumë të mira. Më tepër do të shpenzojnë të rrinë në shtëpi sesa të vijnë në hotel”, theksoi ai.

Plazhi i Durrësit gjithmonë ka qenë ndër plazhet më të preferuara për kosovarët./FRONT ONLINE

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera