Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Zbuloni yllin e Golemit, ky është super hoteli me traditë turizmi

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Dikush zhytet nën ujë, e dikush tjetër preferon ecjen.

  Një tjetri, këto sikur nuk po i mjaftojnë, andaj zgjodhi ta sfidojë vetën pak më shumë.

  Kështu çdonjëri në mënyrën e vet po i shijon pushimet në plazhin e Durrësit, shkruan Front Online.

  Arsyet se pse pushuesit zgjedhin bregdetin e Durrësit për relaks mund të jenë të shumta.

  Por, arsyeja, kur pushuesit vendosin të akomodohen në hotelin “Albania Stars”, është një.

  Shërbimi që ofron ky hotel, që ndodhet në Golem, është si askund tjetër.

  “Ne vijmë me një kulturë nga turizmi. Ajo që është kryesore dhe që i duhet pushuesit është vetëm shërbimi. Kjo është pika kryesore që dallohemi në këtë zonë. Respekt për shokët dhe miqtë konkurrent që i kemi, por kjo është ajo për çka dallohemi”, tha pronari i AS.

  Shërbimet që shfrytëzojnë në këtë hotel, turistëve kosovarë, po u bie t`i paguajnë përgjysmë më lirë këtë vit, shkruan Front Online.

  E gjitha kjo si rezultat i ujdisë që kanë lidhur mes vete drejtuesit e këtij kompleksi gjigant me pronarin e kompanisë turistike numër një në Kosovë, “Sharr Travel”, Ruzhdi Kurtishaj.

  “Për krahasim nga vendet e tjera, pushuesit nga Kosova, i kanë 50 % më lirë çmimet. Për këtë arsye jemi shumë të kënaqur ne, sepse marrim edhe rekomandime nga klientët e tjerë që u rekomandojnë të tjerëve të kalojnë pushimet në hotelin AS”, theksoi Kurtishaj.

  E krejt këtë lirim të çmimeve, nga hoteli AS, e përmbledhin me një fjali të vetme.

  “Unë mendoj që për të gjithë pushuesit që vijnë, ky është viti për ta. Këtë vit vërtet ka oferta dhe çmime shumë të mira. Më tepër do të shpenzojnë të rrinë në shtëpi sesa të vijnë në hotel”, theksoi ai.

  Plazhi i Durrësit gjithmonë ka qenë ndër plazhet më të preferuara për kosovarët./FRONT ONLINE

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.