×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zbulohet tuneli i fshehtë nën tualetin e banesës, të dërgon në një fermë kanabisi nëntokësore

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Një tunel i fshehtë që të çon në një fermë kanabisi është zbuluar në një bazamentin e një teatri të  vjetër.

  Tuneli 21 metra niste në tualetin e një shtëpie dhe vazhdonte poshtë një rrjeti dyqanesh që zëvendësuan teatrin në vitet ’60.

  Detektivët besojnë se fabrika e paligjshme mund të jetë në funksion për rreth 1 dekadë.

  Banda kriminale përdori kabllot nëntokësore për furnizimin me energji për të ngrohur bimët e kanabisit.

  Policia gjeti tunelin pasi fqinjët njoftuan për një përpjekje për të hyrë me forcë në banesën në Deptford, jug-lindje të Londrës.

  Kur shkuan, oficerët vunë re se dyshemeja e tualetit ishte e zbrazët.

  Banda hapi tunelin poshtë tualetit të banesës në katin e parë duke hapur një derë sekrete të mbuluar me pllaka për të fshehur vendkalimin sekret.

  Ata kishin gërmuar në mënyrë horizontale nën një vend parkimi privat automjetesh pas shtëpisë duke dalë në një bodrum të madh të braktisur.

  Një bosht i dytë vertikal u ndërtua në parkingun e ,makinave për ventilimin si edhe si një rrugë e mundshme shpëtimi.

  Policia beson se një prej anëtarëve të bandës ishte ndërtues i banesave për shkak të mënyrës së ndërtimit të tunelit.

  Një biznesmen që jetonte në afërsi të banesës tha: “Të mendosh se kjo ka ndodhur pranë nesh për dhjetë vjet pa e vërejtur asnjë nga ne është e habitshme. U trondita.”/Front Online/

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Zyrtarët amerikanë presin që faza aktuale e operacionit tokësor të Izraelit në Gaza që synon skajin jugor të Rripit të zgjasë deri...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Shqipe Pantina Sa here ju ka ndodhë që keni qenë në një restorant apo vend publik ku ka pasur edhe fëmijë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Vedat Muriqi është bërë një problem i madh për Mallorcën. Sulmuesi kosovar e ka marrë në qafë ekipin spanjoll pas lëndimit që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Në Prishtinë është bërë prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike te familjet me asistent sociale. Ministri i...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  “Kurrë nuk do të dihet motivi i vrasjes së Liridona Ademajt”, kështu ka deklaruar avokati Tomë Gashi. Përmes një reagimi në rrjetin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.