Kronika

Zbulohet se kush është personi që iu gjetën 27 mijë euro të murosura në Dragodan, 18 mijë ishin të vjedhura

Zbulohet se kush është personi që iu gjetën 27 mijë euro të murosura në Dragodan, 18 mijë ishin të vjedhura
09:22 | 01 Tetor 2022

Një rast jo fort i zakonshëm u zbulua mbrëmë në lagjen Dragodan të Prishtinës, ku në depon e një shtëpie u gjetën 27 mijë euro të murosura. Pjesa më e madhe e parave që u gjetën ishin të vjedhura. Denoncimi për vjedhjen e tyre u bë ‘sebep’ që Policia ta identifikojë të dyshuarin, i cili tashmë është arrestuar.

Burimet e Gazetës Sinjali nga Prokuroria kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Arianit Ruhanin, 25-vjeçar. I riu ndodhet nën masën e ndalimit policor për veprën penale “Shpërdorim i pasurisë së huaj”.

Në shtëpinë e tij ku u krye bastisja në rrugën “Qemal Stafa” Policia gjeti të murosura në depo 27 mijë euro, 18 mijë prej të cilëve ishin të vjedhura.

Kur u vodhën këto para dhe si u zbulua rasti?

Rasti ishte raportuar me datën 21 shtator pasi një qytetare kishte denoncuar se e kishte harruar çantën në një taxi nga Prishtina për Fushë Kosovë, e në të cilën kishte dokumnetet dhe 18 mijë euro.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera