[wp-story]

Bota/Rajoni

Zbulohet “plani i zgjuar’ i Ivanka Trump larg babait që i humbi zgjedhjet

Zbulohet “plani i zgjuar’ i Ivanka Trump larg babait që i humbi zgjedhjet
21:37 | 13 Nëntor 2020

Bija e Donald Trump mund të nisë një karrierë të veçuar politike në SHBA pas dështimit të presidentit për t’u rizgjedhur.

Mediat kryesore amerikane po inkurajojnë Ivanka Trump të distancohet nga kampi republikan dhe thonë se kjo do të ishte e mirë për një të ardhme të saj në elitën politike të vendit.

39-vjeçarja ka qenë e përfshirë në fushatën politike të atit, por tashmë duket se ka ndryshuar mendim teksa qëndron e heshtur për pretendimet e manipulimit të votave.

Vëllezërit e saj Eric, 36 vjeç, dhe Donald Jr, 42, kanë folur në mbështetje të pretendimeve të babait duke kërkuar rinumërim dhe eliminim të shkeljeve të supozuara.

Studiuesi politik Andrew Hughes, tha për mediat: ” Është një lëvizje e zgjuar – bijtë po mbrojnë babanë por ata e dinë se ai nuk mund të fitojë zgjedhjet.  Ivanka  është ndoshta më e zgjuara mes Trumpëve,  është e re dhe ka një imazh të mprehtë të cilën republikanët duhet të portretizojnë”.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera