Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zbulohet “plani i zgjuar’ i Ivanka Trump larg babait që i humbi zgjedhjet

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Bija e Donald Trump mund të nisë një karrierë të veçuar politike në SHBA pas dështimit të presidentit për t’u rizgjedhur.

  Mediat kryesore amerikane po inkurajojnë Ivanka Trump të distancohet nga kampi republikan dhe thonë se kjo do të ishte e mirë për një të ardhme të saj në elitën politike të vendit.

  39-vjeçarja ka qenë e përfshirë në fushatën politike të atit, por tashmë duket se ka ndryshuar mendim teksa qëndron e heshtur për pretendimet e manipulimit të votave.

  Vëllezërit e saj Eric, 36 vjeç, dhe Donald Jr, 42, kanë folur në mbështetje të pretendimeve të babait duke kërkuar rinumërim dhe eliminim të shkeljeve të supozuara.

  Studiuesi politik Andrew Hughes, tha për mediat: ” Është një lëvizje e zgjuar – bijtë po mbrojnë babanë por ata e dinë se ai nuk mund të fitojë zgjedhjet.  Ivanka  është ndoshta më e zgjuara mes Trumpëve,  është e re dhe ka një imazh të mprehtë të cilën republikanët duhet të portretizojnë”.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.