×
 • Sport
 • Sport

  Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për ‘Fair-Play’

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Atletico Madrid ka triumfuar me rezultat 3-1 në derbin e qytetit të Madridit ndaj rivalit lokal Realit.

  Ka qenë një ndeshje spektakolare, ku nuk kanë munguar edhe rivaliteti i madh në fushë dhe ndërhyrjet e ashpra nga futbollistët e të dyja skuadrave.

  Padyshim që një nga ndërhyrjet më të ashpra ishte ajo në fund e Jude Bellingham në Angel Correan, por që anglezi shpëtoi vetëm me karton të verdhë nga gjyqtari kryesor.

  Mediat në Spanjë kanë zbuluar edhe debatin që kishte Bellingham me Cesar Azpilicuetan pas asaj ndërhyrje me anglezin që u ankua për mosrespektim të ‘Fair-Play’ nga vendasit.

  “Fair-Play? Lej këto tani, keni futur katër herë dy ose më shumë topa në fushë për të vonuar lojën”, iu drejtua Bellingham mbrojtësit vendas.

  Pas përgjigjes së anglezit, Azpilicueta u tërhoq pasi fjalët e Bellingham ishin me vend, pasi shumë vendasit kanë futur disa herë topa të tjerë në fushë për të humbur sa më shumë kohë. /Telegrafi/

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 në derbin e xhiros së 17-të të Ligës Premier. Golashënues për Manchester Cityn ishin Phil Foden,...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.